poniedziałek, 6 maja 2013

W zeszłym roku byłem w Dusznikach Zdroju, w których znajduje się Muzeum Papiernictwa. Budynki i otoczenie są pięknie odrestaurowane 
z funduszy unijnych. Co do strony natomiast, to sprawy mają się następująco:



Jak widać stronę główną wypełnia fleszowy baner z możliwością samodzielnego przewijania. Przeważnie pokazują się na nim zdjęcia z zajęć i spotkań w muzeum. Wygląda to katastrofalnie. Również podkład na stronie w formie czerpanego papieru według mnie jest pomyłką. Całość wygląda po prostu brzydko. Dalej wcale nie jest lepiej:


Jak zwykle za długie wersy, wiszące spójniki, dziury w tekście. 
No i jeszcze flagi do wyboru języka: ilość i miejsce fatalne.
Ewenementem dla mnie jest galeria zdjęć 360 stopni. Klucz według, którego wybierano pokazywane miejsce jak i sposób prezentowania kolejnych oraz sposób przejścia do następnego powoduje, że całość jest nie do przyjęcia. No bo oglądanie przystanku autobusowego przed muzeum jest chyba nieporozumieniem, a przenikanie na zasadzie kafelków to estetyka rodem z kiepskich filmów weselnych. Po raz kolejny okazuje się, że decydentom szkoda pieniędzy dla projektantów, a informatycy mają swój bardzo specyficzny sposób "projektowania".

środa, 1 maja 2013

Do tej pory opisywałem, jeśli chodzi o polskie muzea, muzea państwowe. Dzisiaj parę słów o niewielkim, a prężnym, Muzeum Prl-u w Rudzie Śląskiej. 


Strona utrzymana konsekwentnie w siermiężnym, perelowskim stylu. Niestety, panuje też na niej perelowska bylejakość: źle dobrana wielkość kroju, za mało światła między łamami, wiszące spójniki ( jak wszędzie do tej pory niestety), trochę przydługie wersy. Zdjęcia z wystaw przeciętnej jakości, ale muzeum wystrzega się epatowania zdjęciami w stylu " a u nas był...". Generalnie jest sporo do poprawy, ale spodziewałem się, że będzie gorzej.